ERA GARANCIA Realitní kancelář

SLUŽBY

Co pro vás v rámci našich služeb zajistíme?

1. STANOVENÍ TRŽNÍ CENY – Náš makléř/ka Vaši nemovitost navštíví, aby co nejlépe navrhl/a tržní cenu i prodejní strategii. Máme k tomu vlastní cenovou mapu, která zásadně vychází ze skutečně realizovaných cen v daném místě a čase…

2. PŘÍPRAVA NEMOVITOSTI – Připravíme Vaši nemovitost tak, aby při inzerci zaujala co nejvíce zájemců. Zajistíme profesionální fotky a půdorysy, případně videoprezentaci, vizualizaci a 3D virtuální prohlídky.

3. PREZENTACE – Vaši nemovitost budeme prezentovat na největších a nejznámějších inzertních serverech. Váš inzerát bude rovněž umístěn ve vývěskách v příslušných lokalitách. Pro podporu prodeje označíme s Vaším svolením nemovitost bannerem a v okolí rozneseme letáky. Nabídneme Vaši nemovitost zájemcům o koupi z naší databáze poptávajících.

4. PROHLÍDKY – Zajistíme prohlídky s prověřenými zájemci, případně zorganizujeme Den otevřených dveří, kdy v jednom dni umožníme všem reálným zájemcům si Vaši nemovitost prohlédnout.

5. REZERVACE – Připravíme třístrannou rezervační smlouvu, na základě které uhradí zájemce rezervační poplatek za účelem stvrzení projevu vážného zájmu o koupi Vaší nemovitosti.

6. FINANCOVÁNÍ – Náš finanční poradce je připraven zajistit kupujícímu výhodné financování, které urychlí prodej Vaší nemovitosti a Vy získáte peníze v podstatně kratší době.

7. PRÁVNÍ SERVIS – Spolupracující advokátní kancelář připraví kupní smlouvu, smlouvu o advokátní úschově i návrh na vklad do katastru nemovitostí.

8. KATASTR NEMOVITOSTÍ – Teprve po úhradě celé kupní ceny do advokátní úschovy podáme návrh na vklad vlastnického práva do příslušného katastru nemovitostí.

9. PŘEDÁNÍ NEMOVITOSTI – Jakmile dojde k provedení zápisu vlastnického práva na kupujícího v katastru nemovitostí, vyplatí advokát z úschovy kupní cenu. Nemovitost předáte za naší účasti na základě předávacího protokolu novému majiteli a my zároveň zajistíme převody energií.

Proč spolupracovat s ERA GARANCIA?

Zprostředkovávali jsme prodej mlýna v obci blízko Kolína. Hezký vztah s noblesním prodávajícím, vyšší cena. Kvalitní prezentace brzy přivedla bonitního zájemce, který uzavřel rezervační smlouvu s platbou bez úvěru, vlastními penězi. Nic už nestálo v cestě realizaci koupě…A ejhle – překvapení! Prodávající vlastník se v naší nepřítomnosti nechal doma přesvědčit výmluvným cizincem a jeho českou přítelkyní k odstoupení od rezervace a trval na prodeji tomuto novému zájemci. Marné bylo naše varování, marný byl tlak prvního kupujícího na dodržení rezervace. Král Obchodu (vlastník nemovitosti) si změnu prosadil přes všechny naše argumenty (dnes už by se to stát nemohlo, vyvodili jsme z případu nejen poučení, ale logicky jsme realizovali opatření, které takové situaci definitivně „odzvonilo“).

A pointa příběhu?

Podepsala se nová rezervace, nové termíny. Termíny proběhly, nastavily se další…Cizinec (z vyspělé západoevropské krajiny) měl zřejmě nečekané problémy se zajištěním financování a tak tekly nervy všem – i nám samozřejmě…Že jsme měli na krku zklamaného prvního zájemce (byl právem pěkně „pod pěnou“), to jsme museli strpět, ale šlo nám hlavně o výsledný prospěch Krále Obchodu, za kterého jsme dál kopali – měl z inkasované ceny zaplatit nové bydlení na zbytek života, a to začalo být v ohrožení. No, nebudeme vás už napínat – i hazard v nemovitostech může někdy vyjít – peníze doputovaly „v hodině dvanácté“. A my si ještě dnes při téhle vzpomínce hlasitě oddechneme…“